BazaWood a já ...

 Je to několik málo let zpět, kdy jsme se s partou mých kamarádů konečně dočkali vysněného skateparku v našem rodném městě. Nezbývalo, než založit spolek a svolat naše vrstevníky. Tenkrát, jsme jako správní nadšenci, měli v plánu spoustu velkých věcí. Jednou z nich byla taková banalita, jako to, co dáme členům, aby se cítili součástí. No určitě nebudeme nic kupovat, na to nemáme! Musíme to vyrobit, ale z čeho? Z toho, čeho máme hodně a to jsou zlámané skejty. Pár dní na to jsem dostal zprávu s obrázkem, na kterém si někdo vyrábí prstýnky právě ze zlomených skejtů. Natolik mě to zaujalo, že jsem se zavřel do garáže a snažil se prstýnek vyrobit. To se po několika dnech nezdarů nakonec podařilo a zájem o ně byl opravdu překvapivý.
 Zásadním krokem byl telefonát od Luďka, který se mě zeptal, jestli bych mu na jeho ručně vyráběné řemeny nevyrobil přezku ze zlomeného skejtu. Napřed jsem si myslel, že je to vtip, ale tenhle nápad to vlastně vše nastartoval.

 

 Celý projekt pozastavily osobní události a trochu štěstí. To vedlo k tomu, že jsem po několika letech jako ajťák zavřený v útrobách nadnárodní společnosti podal výpověď a odjel surfovat. Dvě sezóny jsem strávil mezi Španělskem a SríLankou, udělal si licenci a surfování začal i učit. Tehdy již vybavená dílna byla daleko a život vzal jiný směr. Nicméně dvě sezóny stačily a po návratu zpět do reality se mi do kanceláře opravdu nechtělo. Navázal jsem tedy tam, kde jsem v dílně skončil. Spolupráce s Luďkem pokračuje, vymýšlím nové výrobky a snažím se poprat s počátečními nesnázemi. Pořád ale tajně věřím v to, že svými výrobky udělám radost spoustě z vás. Protože né vždy je to jen výrobek z anonymního dřeva. Často je to zlomený skejt, který připomíná první odjetej trik nebo třeba zajímavé dřevo z daleké dovolené. Výrobky pak dostávají osobitý příběh. A pod takové se moc rád podepíšu!
0

Košík