Druhy dřevin se kterými pracuji ...

Základní výběr dřevin, které používám. Je možné je kombinovat a pokud máš speciální požadavek nebo dřevo své, napiš mi a domluvíme se.
 BUK  
 
Vyzrálé dřevo i běl jsou světle (pleťově) růžové. Nemá barevně odlišené jádro. Dřevo buku je stejnoměrně husté, póry jemné, vlákna kratší, dřeňové paprsky jsou zřetelné na všech řezech. Dřevo je poměrně tvrdé a těžké.
Tvrdost dřeva:  přibližně 620 kg/m³ 

 DUB  
 Má úzkou světle šedou běl, jádro šedohnědé. Cévy tvoří na podélných řezech viditelné rýhy, dlouhé až několik desítek milimetrů. Velmi výrazné jsou zejména dřeňové paprsky na radiálním řezu, kde vytvářejí lesklé plošky zvané zrcadélka.
Tvrdost dřeva: přibližně 620 kg/m³

 ZEBRANO  
 
Jádrové dřevo má světle zlatožlutou barvu a úzké, pravidelné a souběžné tmavě hnědé až téměř černé žilkování, které vytváří charakteristické zebrovaní. Typické „zebří“ pruhy mohou být vzácněji i zvlněné.
Tvrdost dřeva: přibližně 740 kg/m³ 

 OBANGKOL  
 Dřevo je žlutě až tmavě hnědé, v úzkých odstupech tmavé šedofialově žilkované. Starší stromy mají dřevo vždy tmavší a intenzivněji žilkované a směrem k bělovému dřevu na intenzitě žilkování přibývá. Je velmi tvrdé.
Tvrdost dřeva: přibližně 800 kg/m³

 MAHAGON   
 Vyznačuje se intenzivním červenohnědým zabarvením a pruhy na radiálním řezu s dobře viditelnými póry je měnivě lesklé. Použití honduraského mahagonu je spojena především s firmou Gibson, u které se stal vlajkovou lodí pro výrobu elektrických kytar. 
Tvrdost dřeva: přibližně 700 kg/m³ 
 MERBAU  
 
Hnědo šedé až tmavě červeno hnědé s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Dřevo je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé. Je v každém ohledu velmi trvanlivé a stabilní.
Tvrdost dřeva: přibližně 950 kg/m³

 PALISANDR  
 Druh exotického vzácného dřeva červeno-hnědé barvy, někdy s fialovými podtóny a černým rýhováním. Je velice houževnaté, těžce opracovatelné, odolné proti opotřebení a nutně nevyžaduje povrchovou úpravu. Jedná se o jedno  z nejkvalitnějších dřevin.
Tvrdost dřeva: přibližně 900 kg/m³ 

 WENGE  
 
Jádrové dřevo je tmavě hnědé s tmavým černým žilkováním. Kombinace světlých proužků s tmavě hnědým až černým dřevem dodává Wenge mimořádně atraktivní vzhled. Vyznačuje se poměrně vysokou tvrdostí
Tvrdost dřeva: přibližně 830 kg/m³

 PADOUK  
 
Má velmi výraznou, živě krvavě rudou barvu, která se postupně mění na tmavě purpurovohnědou s červeným žíháním. Textura může být středně hrubá až velmi hrubá. Je velmi trvanlivé a má vysokou pevnost. 
Tvrdost dřeva: přibližně 800 kg/m³ 

 SKATEBOARD  
 Dřevo ze zlámaných skejtových desek. Každá z desek je z výroby lepená ze sedmi různě barevných vrstev. Tato barevnost dává produktu typický proužkovaný vzhled. Zlomené desky se zbaví gripu, obrousí, nařežou a poté se lepí dle požadavku na barevnou kombinaci. Pro dosažení větší odolnosti a tvrdosti, dřevo většinou předem stabilizuji.

0

Košík